Date / Time

 

درباره ما


مجتمع صنایع فلزی سوله سرا نیاکو به شماره ثبت 10227 در سال 1384 پایه گذاری گردید . این شرکت با  ابداع گری مهندس میر افشین نیاکویی با رزومه كاري بالاي داخل و خارج از كشور  که از طراحان و محاسبان بنام هستند و دراختیار داشتن تلفیقی از مهندسین با تجربه صنعت عمران در زمینه های طراحی ، محاسبه ، اجرا ، مدیریت و بهره مندی از خط تولید پیشرفته در صنعت ساختمان  می تواند طیف وسیعی از خدمات عمرانی در  زمینه های طراحی مفهومی ، پایه و تفصیلی پروژه های صنعتی و نیز مشاوره ، نظارت و راه اندازی  پروژه ها را در اختیار کارفرمایان محترم علی الخصوص در استان گیلان قرار دهد که شاید در این زمینه بتوان آن را از برترین شرکت های داخلی برشمرد .

با توجه به تازه تاسیس بودن این مجموعه ولی با داشتن پشتوانه ای قوی و برنامه ریزی های مدون بالغ بر 200 سوله توسط این شرکت ساخته شده است که از نمونه های برجسته ساخته شده می توان به کارخانجات مطهر گیلان ، کارخانجات آبمعدنی داماش گیلان ، مجتمع شمش انزلی ، آهن و فولاد لوشان  ، ساخت پل بزرگ رودبار و بسیاری از سوله های کوچک و بزرگ دیگر نیز اشاره کرد .

شایان ذکر می باشد که برای اولین بار ساخت سوله های قوسی نیز به طراحی مهندس  میر افشین نیاکویی توسط مجتمع صنایع فلزی سوله سرا طراحی و نصب گردید  و در سال 87 با توجه به بحران اقتصادی به وجود آمده و ممانعت بانک ها از دادن وام به بسیاری از کارفرمایان که ساخت سوله ها و اسکلت فلزی را با مشکل مواجه کرد و منجر به رسیدن بسیاری شرکت های ساخت سوله به ورطه ورشکستگی شد . این شرکت با دانش مهندس میر افشین نیاکویی به عنوان مدیریت فنی و تخصصی شروع به طراحی و ساخت سازه های تمام پیچ و مهره ای نمود که با مشکلات بسیاری نیز به دلیل تازه بودن طرح مواجه گردید ولی با دلایل فنی و به اثبات رساندن استاندارد بودن ، به صرفه بودن اقتصادی برای کارفرمایان ، مقاومت ، دوام ، شکل پذیری ، تقویت پذیری و امکان مقاوم سازی ، وزن کم ، نصب سریع و بسیاری از مزایای دیگر اولین تجربه خود را با موفقیت به انجام رساند . که بعد از آن حدود 100 سازه تمام اسکلت فلزی را در سطح رشت و استان های مجاور ساخت و نصب نمود .که از آن جمله می توان به ساخت بیمارستان 120 تختخوابی قائم در ابتدای جاده رشت – فومن ، مجتمع 13 طبقه تجاری گلسار واقع در میدان صابرین رشت  ، برج  22 طبقه طاووس در منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی ، مجتمع فرهنگی توحید واقع در خیابان گلسار رشت و بسیاری دیگر از پروژه های کوچک و بزرگ اشاره کرد .

سازه های پیچ و مهره ای ساخته شده

طبق بـررسـی هـای صورت گرفته در این رابطه نتایج حاصله گواه این مطلب می باشد که سـازه های پیچ و مهره ای ساخته شده کنونی توسط شرکت سوله سرا در شهر رشت طبق روش فوق از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و کلیه نکات فنی در آنها رعایت شده و به دلیل تولید انبوه آن در کارخانه توسط دستگاه های تمـام اتـومـاتیک و پیشرفته و عبور از فیلتر های کنترل کیفی و تست های جوش به عنوان یک محصول نهایی به محل احداث پروژه حمل خواهد شد .

خدمات مهندسی

1- انجام طراحی مفهومی و پایه و تفصیلیStructure

2- انجام محاسبات سازه ( بیش از پنج هزار طرح و محاسبه مربوط به سازه های بزرگ عمرانی توسط دفتر فنی این شرکت انجام گرفته و این  دفتر زیر نظر آقای مهندس  میر افشین نیاکویی اداره می گردد)

3- نظارت عالیه در هنگام اجرا و بررسی تنگناهای عملیاتی و رفع مشکلات عملیاتی مربوطه با بهره گیری از تجارب بی نظیر تولید واحد های مشابه قبلی .

4- بهینه سازی طرح های آماده .

خط تولید واحد تولیدی شرکت  مهندسی سوله سرا با بهره گیری از مدرنترین ماشین آلات تولید و دستگاه های برشی و جوشی  قادر به ارائه دقیقترین و قویترین سالن های  صنعتی می باشد .

این شرکت با بهره گیری از مهندسین مجرب در مراحل طراحی و محاسبه ( دفتر فنی  ) و نیز در مدیریت  پروژه ها ( سایتهای اجرایی ) و نیز اعمال هماهنگی  و نظارت دقیق در مرحله تولید ، کیفیت  تولید خود را تا حد بی سابقه ای ارتقاء بخشیده است .

استفاده از انواع فرآیندهای جوشکاری نظیر جوشکاری قوس زیرپودری (SAW ) ، جوشکاری قوس فلزی تحت پوشش گازی محافظ (GMAW ) ، جوشکاری قوس الکتریکی ( SMAW ) که توسط افراد تأیید صلاحیت شده (QUALIFIED WELDER ) صورت می گیرد و جهت حصول اطمینان از الزامات کیفی جوش در محصول نهایی بازرسی ها در 3 مرحله قبل ، در حین انجام و بعد از اتمام مراحل جوشکاری انجام می پذیرد .

شرکت سوله سرا در راستای تحقق اهداف ایجاد اشتغال برای جوانان بومی استان مکاتبات بسیاری را با مراکز فنی و حرفه ای نیز انجام داده است تا زمینه اشتغال افراد را فراهم آورد .

ایجاد دانشگاه علمی – کاربردی سوله سرا نیز یک دیگر از تلاش های این مجموعه برای آموزش و تحصیل علمی و عملی جوانان استان بود که یک از برترین دانشگاه های علمی – کاربردی  در سطح استان از نظر جذب دانشجو شد . که یکی از اصلی ترین دلایل تأسیس آن جذب شدن دانشجوهای تحصیل کرده در این دانشگاه بعد از اتمام تحصیل و ورود مستقیم آنان به بازار کار می باشد .

ایجاد کلاس های آموزشی متعدد برای بالا بردن سطح دانش فنی نیروهای مشغول به کار نیز نشان از خواست مدیران به پیشرفت های روز افزون این مجموعه است که از آنجمله می توان به تشکیل کلاس آموزش نرم افزار فنی تکلا استراکچر در تهران با آموزش  اساتید بسیار مجرب در این زمینه را نام برد که افراد آشنا به این نرم افزار در سطح استان بسیار انگشت شمار می باشند . که با این نرم افزار تمام نقشه های کارگاهی به صورت کاملاً سه بعدی طراحی می گردد .

مجتمع صنایع فلزی  سوله سرا در عرصه  ورزش هم وارد عمل شده که از آن جمله می توان تیم بیس بال استان گیلان را نام برد که با حمایت مالی این شرکت در دو سال گذشته در مسابقات کشوری با شکست دادن تیم های پرقدرتی چون تهران و اصفهان  ،   مقام چهارمی را برای استان گیلان به ارمغان آورد.    

گالری تصاویر

تصویر

تصویر تصادفی